Auto       Rejestracja

MENU

    

  Strona Główna

  O szkole

  Pracownicy szkoły

  Nasze osiągnięcia

  Dokumenty szkolne

  Prawa ucznia

  Dla rodziców

  Profilaktyka

  Dziennik elektroniczny

  Plan lekcji

  Kółka zainteresowań

  Samorząd Uczniowski

  język angielski

  język niemiecki

  Sport w szkole

  Projekty edukacyjne

  Szkoła współpracy

  Szkoła promująca zdrowie

  Projekty

  Comenius 2012-2014

  Comenius 2008-2010

  Projekt Ptaki

  Projekt Ekoagenci

  Harcerstwo

  Wolontariat

  Galeria

  InfoM@t

  Publikacje nauczycielskie

  Rekrutacja 2016/17

  Biblioteka

  Szkoła wyróżniona Znakiem Jakości Interkl@sa

  BIP


Aktualności  

Witaminowy Festyn w Jedynce

W tym roku już po raz drugi nasze gimnazjum włączyło się w obchody Światowego Dnia Zdrowia, organizując 7 kwietnia WIOSENNY FESTYN ZE ZDROWĄ ŻYWNOŚCIĄ.
Impreza ta jest organizowana w ramach realizowanego przez nasza szkołę programu „Szkoły Promującej Zdrowie” i jest wspaniałą okazją do poszerzenia wiedzy uczniów z zakresu zasad zdrowego żywienia. W tym roku hasłem przewodnim były witaminy, uczniowie mieli za zadanie przygotować trzy potrawy zawierające w swoim składzie jak najwięcej produktów bogatych w wylosowaną przez zespół witaminę, oraz zaprezentować walory zdrowotne przygotowanych dań. Wygrała klasa IIIa pod przewodnictwem wychowawczyni p. Małgorzaty Drabik, która nie tylko pięknie przystroiła swoje stoisko i przygotowane potrawy, ale także śpiewająco zaprezentowała walory witaminy B11. Drugie miejsce zajęła klasa IIId p. Bogumiły Gontarz, która uwiodła komisję wyśmienitą zupą brokułową, smacznymi sałatkami i jajkami faszerowanymi trzema rodzajami past. Nie zabrakło też fachowej wiedzy i broszurek informujących o zaletach witaminy K. Trzecie miejsce przypadło klasie IIa, pod kierunkiem p. Magdaleny Bartosiewicz. Zespół zaprezentował doskonałe, barwne potrawy ale i bardzo piękne, jednolite białe stroje, nawiązujące krojem do rzymskich tog. Wyróżnienie przyznano klasie Ia za profesjonalnie przystrojony stół, piękne dekoracje i przepyszne zawijańce z drobiowego mięsa. Zwycięscy poza dyplomem otrzymali także kosz pełen owoców i soków. Podczas festynu podsumowano również konkurs plastyczny na projekt znaczka pocztowego z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Zwycięzcami okazali się Damian Warchoł z klasy Ia i Justyna Bujanowska z klasy Ib.
Dzień wcześniej w ramach programu Trzymaj Formę zbadano sprawność fizyczną naszej młodzieży. Pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego p. Dariusz Borkowskiego, uczniowie klas drugich wzięli udział w testach sprawnościowych, czyli w tzw. Indeksie Sprawności Fizycznej. Najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie klasy IIc: Jakub Kędzierski, Damian Reszka i Maja Grabowska. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy, liczymy na jeszcze ciekawsze pomysły i wyśmienitsze potrawy za rok.
Zdjęcia z festiwalu zobaczycie w galerii internetowej
koordynator ds. promocji zdrowia
Małgorzata Owczarek

Autor: jurekpec 27.04.2009


Content Management Powered by CuteNews